Elementy instalacji solarnej

Regulator instalacji solarnych
Wyświetlacz graficzny ułatwiający obsługę regulatora. Licznik ciepła obliczający ilość ciepła pozyskanego z kolektora słonecznego. wykres dzienny mocy uzyskanej na kolektorze. Statystyki tygodniowe uzysku energii słonecznej Tryb urlopowy zabezpieczający instalację przed przegrzaniem jeśli ciepła woda nie będzie wykorzystywana. Okresowa sterylizacja zasobnika CWU. Ochrona kolektora i zasobnika – zabezpieczenie układu przed przegrzaniem kolektora lub przegrzaniem zasobnika. Interfejs cyfrowy umożliwiający monitorowanie pracy regulatora. Obsługa 14 schematów pracy.

Kolektory słoneczne rurowo-próżniowe
Kolektory słoneczne rurowo-próżniowe, zostały wyposażone w dodatkowe, specjalnie profilowane lustra aluminiowe pokryte unikalną powłoką MIRO-SUN. Dzięki tej technologii promieniowanie słoneczne padające na przestrzeń między rurami kolektora odbijają się od zwierciadła CPC i wracają na powierzchnię absorbera zwiększając wydajność urządzenia nawet o 30%. Bez względu na kierunek padania promieni słonecznych, lustra skupiające całkowicie odbijają światło na rurach próżniowych. Kolektor CPC dzięki zamontowaniu pod rurami parabolicznymi luster ma powierzchnię apertury większą, przy zachowaniu kompaktowego rozmiaru urządzenia.

Zasobnik biwalentny z dwiema wężownicami spiralnymi do kolektorów słonecznych i sieci c.o. typ SGW(S)B o pojemności od 200 do 500 litrów
Wymienniki, posiadające trzy źródła zasilania, przeznaczone do podgrzewania ciepłej wody użytkowej zarówno poprzez kocioł centralnego ogrzewania, jak i przez wykorzystanie energii słonecznej. Ocieplone zostały twardą pianką poliuretanową, jednym z najlepiej izolujących materiałów.

Dwu-drogowa pompa solarna
Grupa składa się z pompy cyrkulacyjnej oraz urządzeń regulacyjno – pomiarowych.

Grupa pompowa solarna zawiera:

  • zawór kulowy z termometrem i zaworem zwrotnym na wysokim parametrze,
  • zawór kulowy z termometrem i zaworem zwrotnym na niskim parametrze,
  • zawór bezpieczeństwa 6 bar,
  • grupa z manometrem
  • pompa solarna Grundfos 15-65
  • rotametr z zaworami do napełniania i opróżniania instalacji solarnej
  • separator powietrza z odpowietrzeniem
  • rotametr

Grupa solarna musi być zainstalowana w takim miejscu, aby odizolować ją od otoczenia. Grupa nie może być poddana działaniu zbyt wysokiej temperatury.

Trójdrogowy zawór mieszający
W celu zabezpieczenia przed możliwością poparzenia się użytkowników instalacji c.w.u, na wyjściu z zasobnika stosuje się mechaniczny termostatyczny zawór mieszający (zabezpieczenie przeciw oparzeniom), za pomocą, którego określa się maksymalną dopuszczalną temperaturę c.w.u. Żądaną temperaturę ustawia się za pomocą pokrętła w zakresie 35-60°C.